Biznesowe aplikacje

Dobrze zorganizowane zlecenie to połowa sukcesu. Część osób będzie wątpić w takie klasyczne powiedzenia, ale jeżeli korzystasz na przykład z wygodnych aplikacji, to doskonale rozumiesz temat. Trudno obecnie wyobrazić sobie dobrze zaplanowaną, jeżeli nie wykorzystywalibyśmy skutecznych programów komputerowych. Jednocześnie też coraz bardziej jesteśmy mobilni i w każdym miejscu i o każdym czasie chcemy mieć dostęp do projektu.

Globalne tendencje do korzystania z urządzeń mobilnych są niezaprzeczalne. Coraz częściej szukamy telefonów, które będą działały szybko i sprawnie, abyśmy mieli od razu dostęp do arkuszy kalkulacyjnych, grafik, a nawet edytorów tekstów. Na szczęście jest całe mnóstwo aplikacji, które mają także swoje wersje mobilne. Dostawcy takich rozwiązań doskonale rozumieją potrzeby klientów.

Nowoczesne technologie ułatwiają biznes

Aplikacji różnego typu mamy na rynku tak dużo, że bez żadnego problemu każdy będzie mógł sobie dopasować to, co najbardziej mu pasuje. Nie bez powodu zresztą jest zapotrzebowanie na programistów, ponieważ popyt na aplikacje dedykowane jest coraz większy. Czasami firmy zatrudniają programistów, aby napisali taki program na indywidualne zamówienie, ale jest także mnóstwo aplikacji powszechnie wykorzystywanych, które są bardzo uniwersalne. Dzięki nim można bardzo skutecznie i wygodnie zarządzać zleceniami, dokumentami i fakturami lub sprzedażą i mediami społecznościowymi.

Trello – aplikacja ładna i praktyczna

To jedna z obecnie najbardziej popularnych aplikacji, które działają tak samo sprawnie na komputerze jak również w telefonie. Przede wszystkim użytkownicy cenią sobie prosty design i jednocześnie bardzo intuicyjny. Mamy tu dostępne tablice, karty oraz listy. Można bardzo wygodnie zarządzać projektami i organizować zadania dla pracowników. Aplikacja bardzo dobrze sprawdza się, jeżeli chodzi o kontrolowanie terminów, a także monitorowanie postępów. Można także przypisywać zadania poszczególnym członkom zespołu. Zresztą zaletą jest to, że aplikacja jest na przykład zintegrowana z Google Drive.

Aplikacja Slack

To kolejna bardzo interesująca mobilna aplikacja typowo biznesowa. Przede wszystkim nastawiona jest na komunikację pomiędzy różnymi zespołami pracowników. Wykorzystując ten program, pracownicy mogą prowadzić swobodne dyskusje, ale także wymieniać się plikami. Poza tym cenionym atrybutem jest także możliwość współpracy pomiędzy zespołami z różnych firm. Zaletą, której nie można pominąć, jest także możliwość integracji z aplikacjami dla przedsiębiorców takimi jak Trello albo Evernote, jak również dysk Google.

Intuicyjna aplikacja Asana

Asana to kolejna propozycja dla biznesmenów, którzy są bardzo mobilni. To przede wszystkim możliwość zorganizowania pracy dla całego zespołu w jednej przestrzeni. Tu także mamy możliwość ustalania terminów i priorytetów dla poszczególnych członków zespołu. Ciekawym rozwiązaniem jest wizualizacja postępów na osi czasu. W tej aplikacji także mamy możliwość integracji z innymi przydatnymi biznesowymi wirtualnymi narzędziami. Aplikacja współpracuje na przykład z Microsoft Teams lub Canvą.

 

Autor: Kacper Mazurek

0 komentarzy do “Biznesowe aplikacje

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *