Najlepsze aplikacje do obsługi maili

Każdy, kto nawet nie za bardzo interesuje się cyfrowymi technologiami, zauważył, że regularnie zagląda do skrzynki email. Warto, więc zastanowić się nad tym, czy aby wykorzystujemy odpowiednią aplikację do obsługiwania poczty internetowej. Okazuje się, że jest cała masa różnych programów. Dedykowane są także ściśle na smartfony, bo to przecież z komórek obecnie korzystamy najczęściej.

Nie tylko Google oferuje funkcjonalną pocztę

Dane statystyczne bezdyskusyjnie pokazują, że coraz częściej korzystamy z internetu właśnie między innymi, sprawdzając pocztę z wykorzystaniem telefonów komórkowych. To takie nasze podręczne małe komputery, w których mamy dokumenty, pliki muzyczne, czy też nawet różne ważne zestawienia finansowe. Dostęp do funkcjonalnej poczty musimy mieć, więc cały czas bez względu na to, gdzie się znajdujemy. Okazuje się też, że nie tylko tacy potentaci cyfrowi jak Google oferują nam funkcjonalną pocztę. Na rynku jest sporo ciekawych aplikacji, jak na przykład:

  • MyMail
  • Blue Mail
  • Outlook

Najlepiej po prostu wypróbować wszystkie, ponieważ możemy mieć zróżnicowane preferencje. Gdy nam nie pasują, możemy je przecież po chwili odinstalować.

Dużo opcji w myMail

Jedną z ciekawszych aplikacji będzie myMail. Program zyskuje na popularności dzięki opcjom związanym z powiadomieniami. Można na przykład włączyć powiadomienia dla poszczególnych portali społecznościowych albo sklepów, czy też grup adresów. Wygodną opcją gwarantującą intymność na przykład w obecności innych osób jest ukrywanie nadawcy albo tematu.

BlueMail transformuje dużo maili w jedną konwersację

Interesującą aplikacją jest także BlueMail, a twórcy promują ją jako program, który jest “zorientowany na ludzi”. Rzeczywiście będziemy mieć takie wrażenie już po pierwszym uruchomieniu. Od razu zauważamy przycisk pozwalający przełączyć sobie widok rozmów na żywo. Poza tym bardzo ciekawą opcją jest licznik maili. Widzimy na przykład ilość wszystkich nieprzeczytanych wiadomości albo tylko tych, które przyszły do nas od momentu ostatniego uruchomienia. Poprzez tworzenie grup możemy bardzo wygodnie filtrować sobie korespondencję, koncentrując się tylko na mailach od ludzi. Dzięki temu można odsiewać na przykład maile reklamowe. Poza tym aplikacja jest w stanie transformować szereg e-maili, które są wymieniane z jednym adresatem, tworząc w ten sposób jedną spójną konwersację.

Outlook wciąż bardzo popularny

Outlook naturalnie nie jest nową aplikacją, ale wciąż bardzo popularną i darmową. Sprawdza się bardzo dobrze także, jak się okazuje, w aplikacji mobilnej konfiguracja. Jest bardzo prosta, a okno wygląda raczej klasycznie, co zresztą jest zaletą. Program filtruje wiadomości, automatycznie dzieląc się na priorytetowe i inne. Mamy tu szybki dostęp do wyszukiwarki pozwalającej znaleźć kontakty, a także załączniki. Na uwagę także zasługuje funkcja – opcje przesuwania. Dzięki niej możemy przypisać akcje, które będziemy chcieli wykonać na mailach. Przesuwamy je palcem w prawo albo w lewo. Można je usuwać, organizować albo oznaczać jako przeczytane.

 

Autor: Kacper Mazurek

 

0 komentarzy do “Najlepsze aplikacje do obsługi maili

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *